W Polsce szacuje się, że pracuje około 450 patologów. Średnio przypada 86 tys. pacjentów na jednego patologa. W obecnej dobie rozwoju wiedzy, terapii i nowych technologii, specjalizacja kierunkowa patologów szczególnie dotycząca chorób płuc jest w pełni uzasadniona. Do uzyskania doświadczenia w danej specjalizacji potrzebny jest czas i tysiące przerobionych przypadków w praktyce. Średnia wieku patomorfologów w Polsce wynosi 56 lat w związku z tym zainteresowanie młodych patologów jak i doświadczonych specjalistów tematyką chorób płuc wydaje się bardzo potrzebne wręcz kluczowe. W Polsce są duże ośrodki zajmujące się leczeniem płuca, w których pracuje niewystarczająca ilość wykwalifikowany patomorfologów.

Dlatego w porozumieniu z Polskim Towarzystwem Patologów zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym II edycji cyklu „ Akademia Patologa”, której kalendarz zaplanowany jest na 10 konferencji on-line.

Ocena patomorfologiczna jest kluczową w procesie diagnostyki pacjenta i wraz z oznaczeniami biologii molekularnej bezpośrednio wpływa na wybór terapii chorego. Poniżej przedstawiamy założenia projektu oraz kalendarz wydarzeń szkoleniowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.akademiapatologa.pl

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły spotkania
  • Początek
    31 stycznia 2023 18:00
  • Koniec
    31 stycznia 2023 20:30
  • Status
    Zakończone
  • Lokalizacja