Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji NEXTgenerationLAB – wyzwania kryminalistyki organizowanej przez Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego, która odbędzie się w dniach 30.05-01.06.2023 r. w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia wydarzenia, które będzie spotkaniem zarówno środowiska naukowego, w tym biegłych z zakresu biometrii, genetyki i chemii sądowej, przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, reprezentantów przemysłu, jak również Państwa jako reprezentantów instytucji promującej nowe idee technologiczne, innowacje analityczne oraz stanowiącej cenną inspirację naukową, znajdującą zastosowanie w szeroko pojętej kryminalistyce i naukach sądowych.

Trzydniowa konferencja to doskonały moment na wymianę doświadczeń praktycznych i zawodowych, a także zdefiniowanie wspólnych wyzwań, jakie stoją przed szerokim gronem specjalistów zajmujących się na co dzień zagadnieniami związanymi z badaniami w obszarze kryminalistyki.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego,
prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski

O CNS i wydarzeniu:

Misją Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego jest wykonywanie badań kryminalistycznych, wdrażanie nowych technologii i stosowane najlepszych praktyk eksperckich. Chcemy w tych obszarach dzielić się wiedzą, rozwiązywać problemy, wypełniać obszar pomiędzy społecznością naukową, praktyką śledczo-sądową  i oczekiwaniami wymiaru sprawiedliwości w zakresie innowacyjnych rozwiązań i nowatorskich narzędzi. Dlatego też proponujemy spotkanie naukowe, na którym podzielimy się naszymi doświadczeniami. Odbędzie się ono w formie konferencji pod zbiorczą nazwą „NEXTgenerationLab – wyzwania kryminalistyki”, na której dzięki naszym key speakerom i pozostałym referentom  będziemy mogli zaprezentować najnowsze osiągnięcia techniki kryminalistycznej, w szczególności z zakresu genetyki sądowej, chemii sądowej i biometrii. Mamy nadzieję, że pozwoli to na skuteczne i szybkie przeniesienie tej wiedzy do praktyki działania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Udział Państwa w konferencji pozwoli na stworzenie forum, które sprzyjać będzie otwartym dyskusjom nad nowatorskimi rozwiązaniami i możliwościami ich wykorzystania, a także pozwoli na wzajemne wspieranie i inspirowanie się w obrębie polskiej i międzynarodowej społeczności kryminalistycznej.

Dla nas niezmiernie ważna będzie wzajemna wymiana myśli i poglądów, bo celem konferencji jest stworzenie nowej jakościowo platformy współpracy w przyszłości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i do udziału w tym wydarzeniu!

Trzy filary, w obszarze których konferencja inicjuje działania CNS UW:

 • Dzielimy się wiedzą

CNS UW zapewnia transfer wiedzy i integrację, która wzmacnia połączenie innowacyjnych badań z rutynowymi działaniami praktyki kryminalistycznej

 • Prezentujemy nowe technologie – planowanie, zarządzanie testowaniem i oceną nowych technologii mających zastosowanie w kryminalistyce

Identyfikując i usuwając potencjalne bariery, które często utrudniają wdrażanie i akceptację nowych, innowacyjnych technologii, CNS UW będzie udostępniał obiecujące innowacje techniczne, zachęcając do ich wykorzystania przez myślących przyszłościowo praktyków, interesariuszy i decydentów. Sukces osiągniemy poprzez ocenę wdrażanych technologii przez użytkowników końcowych i  tworzenie na tej podstawie nowych wytycznych w kryminalistyce.

 • Rozwiązujemy problemy

CNS UW będzie szybko reagował na pojawiające się w obszarze nauk sądowych problemy i przekazywał rozwiązania w ręce praktyków. Chcemy zrozumieć potrzeby i pomagać, a dzięki Waszemu wsparciu portfolio badań będzie rozwijane adekwatnie do pojawiających się innowacji i Waszych potrzeb. Dzięki wymianie myśli identyfikować będziemy obszary niezbędne do wdrożenia nowych badań i związane z tym wymagania, wykorzystując ogromne możliwości współczesnej kryminalistyki.

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły spotkania
 • Początek
  30 maja 2023 14:00
 • Koniec
  1 czerwca 2023 14:00
 • Status
  Zakończone
 • Lokalizacja