Coraz więcej świadomych pacjentów wie, że dbanie o jelita to klucz do zdrowia. Zgłaszają się do gabinetów lekarskich i poradni dietetycznych, pytając o badania diagnostyczne oraz odpowiednią dietę. Zastanawiasz się, jak im pomóc?

Na ten aspekt należy spojrzeć w szerokim ujęciu, aby dokładnie zrozumieć funkcjonowanie jelit jako środowiska i ich wpływu na cały organizm. Wyobraź sobie mechanizm złożony z wielu elementów. Wszystkie muszą być sprawne, żeby funkcjonował prawidłowo. W przypadku mikrobioty te elementy to praca lekarzy, dietetyków i pracowników laboratoryjnych. Pacjent będzie zdrowy, dzięki wspólnemu wnioskowaniu i działaniu. Dlatego, by efektywnie wyciągać wnioski o mikrobiomie, należy połączyć wiedzę o genach bakteryjnych, diagnostyce środowiska jelit, odżywianiu oraz leczeniu.

Zapraszamy do udziału w innowacyjnym szkoleniu „Na nowo o mikrobiomie. Od genów do zdrowia”. To pierwsze wydarzenie, które pomaga spojrzeć na mikrobiom jelitowy z wielu perspektyw. Wszystko dzięki temu, że nasi prelegenci to eksperci z różnych dziedzin. Razem usystematyzujemy wiedzę i wprawimy maszynę w ruch. Zbudujmy najlepszy mechanizm kompleksowego leczenia pacjentów. Do dzieła!

Więcej informacji na stronie: www.omikrobiomie.pl/

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły spotkania